Istorija

Istorija

  1. Home
  2. Apie mus
  3. Istorija

Hermanas Knaustas bendrovę „Iron Mountain“ įsteigė 1951 m. Livingstono mieste, Niujorko valstijoje. Hadsono slėnyje gyvenusių kaimynų „Grybų karaliumi“ pramintas Knaustas savo pirmuosius pinigus uždirbo augindamas ir pardavinėdamas grybus. 1936 m. jis už 9 tūkst. JAV dolerių įsigijo apleistą geležies rūdos kasyklą ir 100 akrų žemės sklypą, kad turėtų didesnį plotą savo produktų auginimui. Tačiau iki šeštojo XX a. dešimtmečio pradžios grybų rinka labai pasikeitė, tad Knaustas nusprendė pradėti naują verslą ir šiam tikslui numatė veiksmingai išnaudoti jam priklausančią kasyklą, kurią jis pavadino „Geležies kalnu“ (angl. Iron Mountain).

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, Knaustas finansiškai padėjo daugybei žydų imigrantų persikelti į Jungtines Amerikos Valstijas. Pastarieji buvo netekę tapatybės, mat karo metais buvo sunaikinti jų asmens duomenų įrašai. Tuo laikotarpiu pasaulį buvo sukausčiusi Šaltojo karo įtampa ir eskaluojama atominio saugumo tema. Šie abu veiksniai paskatino Knaustą visą dėmesį sutelkti į gyvybiškai svarbios informacijos apsaugą nuo karo ir kitų katastrofų. Būtent šiuo tikslu 1951 m. jis įsteigė bendrovę „Iron Mountain Atomic Storage, Inc.“. Pirmąsias „saugyklas“ jis įkūrė „Geležies kalno“ patalpose, o pardavimų biurą atidarė „Empire State Building“ pastate. Puikiai išmanydamas viešuosius ryšius, „Geležiniame kalne“ apsilankyti jis pakvietė tokius iškilius asmenis kaip generolas Douglasas MacArthuras. Naujosios bendrovės inicijuota reklaminė kampanija padidino jos žinomumą. Pirmasis bendrovės „Iron Mountain“ klientas buvo „East River Savings“ bankas, kuris į naująją „Geležies kalno“ saugyklą šarvuočiais pervežė mikrofilmų su indėlių duomenimis kopijas ir kortelių su parašais dublikatus. Niujorke veikusioms įmonėms pradėjus įsisąmoninti būtinybę saugoti reikšmingus įrašus, Knausto bendrovės paslaugomis netruko pasinaudoti kiti verslo klientai.

Bendrovė „Iron Mountain“ toliau plėtėsi, įsitvirtindama Niujorko rinkoje. Pirminės veiklos vykdymo vietos nebepakako, taigi buvo atidarytas naujas padalinys arčiau miesto buvusioje apleistoje kalkakmenio kasykloje. „Iron Mountain“ tuo laiku jau buvo spėjusi tapti pagrindine civilinės būklės aktų įrašų saugojimo įmone.

Neilgai trukus klientai užsimanė bendrovės saugyklose taip pat saugoti didelius kiekius savo turimų popierinių įrašų. 1978 m. Niujorke buvo atidaryta pirmoji viršžeminė „Iron Mountain“ saugykla. 1980 m. bendrovė „Iron Mountain“ savo veiklą išplėtė už Niujorko ribų, atidariusi padalinį Naujojoje Anglijoje, kad galėtų reaguoti į augančią atsarginių kompiuterio duomenų kopijų saugojimo paklausą. 1983 m. „Iron Mountain“ dar labiau išsiplėtė, įsigijusi Naujosios Anglijos regiono mieste Bostone veikusią bendrovę „New England Storage Warehouse“. Tai buvo pirmoji „Iron Mountain“ įsigyta įmonė, kurios pagalba bendrovė galėjo tvirtai žengti į medicininių ir teisinių įrašų tvarkymo rinkas.

Devintojo dešimtmečio viduryje „Iron Mountain“ jau buvo spėjusi išvystyti visas produktų linijas, kurios sudaro dabartinės bendrovės pagrindą. Ji teikė popierinių įrašų saugojimo ir tvarkymo paslaugas (įskaitant didelius bendrovės padalinius, orientuotus į vertikaliąsias medicininių ir teisinių duomenų rinkas), nuotolinio duomenų saugojimo paslaugas ir civilinės būklės aktų įrašų saugojimo paslaugas tiek Niujorko, tiek Naujosios Anglijos rinkose.

"1988 m. bendrovė „Iron Mountain“ žengė didelį žingsnį verslo plėtros srityje, įsigijusi korporacijai „Bell & Howell Corporation“ priklausiusią, keturis kartus už ją didesnę dukterinę įmonę „Bell & Howell Records Management, Inc.“ . Kompanija „Bell & Howell Records Management“, kuri tuo metu užėmė pirmaujančias pozicijas savo sektoriuje, paslaugas teikė 12 -ai pagrindinių JAV rinkų, iš kurių nė vienos neaptarnavo „Iron Mountain“. Taip bendrovė „Iron Mountain“ šiame sektoriuje tapo pirmąją nacionaline paslaugų teikėja.

Bendrovė toliau augo ir 1995 m. jos metinės pajamos viršijo 100 mln. JAV dolerių. Bendrovės vadovai pajuto, kad atėjo metas konsoliduoti įrašų valdymo paslaugų sektorių. 1996 m. vasario mėn. „Iron Mountain“ tapo akcine bendrove ir, siekdama inicijuoti šią konsolidaciją, pradėjo pritraukinėti kapitalą.

Šiandien bendrovė „Iron Mountain“ yra įrašų ir informacijos saugojimo bei valdymo paslaugų lyderė, teikianti paslaugas 230 tūkst. klientų, veikiančių daugiau nei penkiasdešimtyje šalių penkiuose žemynuose. „Iron Mountain“, kuri Niujorko vertybinių popierių biržoje kotiruojama trumpiniu IRM, yra „S&P 500“ indekso bendrovė, įtraukta į didžiausių JAV bendrovių sąrašą „Fortune 1000“ (šiuo metu sąraše užima 619 vietą). Visiems pagrindiniams pramonės sektoriams priklausančios įvairaus dydžio organizacijos (įskaitant 95 % „Fortune 1000“ sąrašui priklausančių įmonių) bendrovę „Iron Mountain“ laiko patikimu informacijos valdymo partneriu.

Vien 2015 m. sugeneravusi 3 mlrd. JAV dolerių siekusias pajamas ir turėdama plačiausią, globaliausias rinkas aptarnaujančią paslaugų platformą, bendrovė „Iron Mountain“ yra patikimiausia pasaulyje partnerė įrašų bei informacijos saugojimo bei valdymo paslaugų srityje. Hermanas Knaustas buvo be galo įžvalgus, 1952 m. ištaręs šią frazę: „Šis verslas augs kaip grybai po lietaus...“